Hasiči Třísov


Vyhledávání

Vyhledat text

Informace
Adresa:
SDH Třísov
382 03
Křemže

Webmaster
Petr Klimeš
František Tvaroh

Fan page FB

Zlivská stovka 28.4.2019

Úvod sezony zahájili muži na sucho kláním v běhu na 100 metrů s překážkami. 


Mužstvo na stovku trénovalo poctivě už od poloviny března. Na závody do Zlivi se v neděli vydala trojice „statečných“ ve složení Miroslav Stropek a František Foltin v kategorii starších dorostenců a Jan Fučík v kategorii mužů.

Soutěžní dopoledne patřilo ženám a dorostenkám. Kluci si tak mohli ukrátit čekání obdivováním jejich výkonů. Po kategorii mladších a středních dorostenců byla dráha přestavěna pro kategorie starších dorostenců a mužů, pro které je shodná.

Z třísovských se na start s číslem 124 postavil Honza a mohl změřit síly s velmi rychlým závodníkem ze Strážkovic. Drobné klopýtnutí na bariéře a zaváhání při napojování rozdělovače určilo čas prvního pokusu 20,10 s. Druhý startoval s číslem 135 Fanda. K překonání bariéry zvolil poněkud netradiční způsob zakončený otočkou, která ho stála drahocenné sekundy, v cíli z toho nebylo nic lepšího než 21,49 s. Do třetice se do toho s číslem 182 opřel Míra. Tomu pro změnu hned na startu pochroumal psychiku závodník z Lišova ve vedlejší dráze, který po dvou ulitých startech musel sbalit nářadí a poroučet se z dráhy. Míra tak odstartoval až na třetí pokus a nebylo to nic moc – 22,19 s.

Co se nepovedlo na první pokus, může se napravit v tom druhém. Po technické stránce byl Honzův druhý pokus relativně dobře provedený, ale chyběla rychlost, zlepšení se nekonalo a časomíra se zastavila ho hodnotě 20,45 s, ve finálním zúčtování to znamená 17. místo. Za to Fanda šanci uchopil takzvaně za pačesy. Předvedl pěkný pokus a nebýt drobného zaváhání při napojení proudnice, mohl atakovat příčku nejvyšší, čas 19,56 s stačil na 3. místo. Do druhého pokusu už Míra odstartoval na první pokus, naděje na pěkný čas však zhasla při překonání kladiny, ze které nedobrovolně seskočil ještě v pásmu, kde to pravidla nedovolují. Sice se vrátil zpět na začátek kladiny, ale pokus dokončil ve vycházkovém tempu. Platil tak první pokus, který znamenal 12. místo. 


Jan Fučík, 02. 05. 2019 | Prečtení: 276 | Rubrika: Výsledky - muži
Aktuálně
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Foto dne
JČHL 2012 - Žernovice - 3
Jihočeská hasičská liga - Žernovice 9. 6. 2012
zobrazení: 519
známka: 0
AKTUALITY   |  HISTORIE   |  FOTKY   |  VIDEA   |  KONTAKTY

www.hasicitrisov.cz Copyright © 2011-2015 B2X Solutions. Všechna práva vyhrazena.