Třísov 16.6.2013 - 3. kolo JČHL

Hřiště u Třísovského koupaliště se v neděli 16. června stalo dějištěm 14. ročníku soutěže v požárním útoku O putovní pohár SDH Třísov. Ta je zařazena do Velké ceny okresu Český Krumlov a Jihočeské hasičské ligy.

Celá akce se měla původně konat již 2. 6. ale jak jistě všichni víme, počasí bylo proti nejen u nás ale v celých Čechách. A jako by se nám příroda snad chtěla omluvit, čekalo nás v novém termínu krásné slunečné počasí a porce 25 mužských a 12 ženských družstev hasičů a hasiček.

Jak již je v Třísově obvyklé běhá se na jednu společnou  základnu, ale dvě nezávislé časomíry to umožňuje ženským kolektivům běhat střídavě s muži a nemusejí tak čekat až muži doběhají. Muži závodí na nástřikové terče HZS Český Krumlov a ženy na časomíru SDH Chmelná. Výkony všech soutěžících byly maximální a jen setinky pak rozhodovaly o konečném pořadí.

V ženské kategorii se umístily na 3. místě holky Lišov B, druhé skončily ženy Lišov A a na první místo se časem 26:10 s dostaly děvčata z Holubova. Třísovským se nepovedlo vše dle představ a získaly i tak pěkné šesté místo.

U mužů byla přeci jen konkurence početnější a každý se chtěl na letošní první nástřikové soutěži v rámci JČHL  ukázat v tom nejlepším světle. Po odběhnutí posledního družstva bylo jasné, že na třetím místě skončili muži Sedlec druzí Chlum B a první místo a putovní pohár SDH Třísov pro tento rok získali kluci z Křenovic A s časem 22:85 s. Domácí družstvo bylo velmi blízko medailovým pozicím, ale o chlup skončili čtvrtí. Pro poháry si také došli nejrychlejší proudař a proudařka, stali se jimi Tomáš Papšo z družstva domácích a Jolana Svitáková z Holubova.

Po celý den jsme mohli sledovat výborné výkony všech zúčastněných družstev a neméně skvěle odvedenou práci pořadatelů u stanu s občerstvením i v celém zázemí soutěže.

Na závěr celého klání proběhlo vyhodnocení soutěžících a byly předány ceny a poháry. Odměny a trofeje nám zajistily a poděkování patří Obecnímu úřadu Holubov, pekárně Srnín, SDH  Třísov, chlebové dorty vytvořily Renata s Lídou.

Míra K.

Celá soutěž byla přenášena online a proto jsou k dispozici videa všech útoků.

František Tvaroh, 19. 06. 2013 | Prečtení: 875 | Rubrika: Naše soutěž

Koulení 2004 - 9