Oslava výročí 100 let založení společného Sboru dobrovolných hasičů Holubov, Třísov a Krásetín

V sobotu 28. června proběhla v Holubově oslava stého výročí založení společného Sboru dobrovolných hasičů Holubov, Třísov, Krásetín a  115. výročí založení základní školy v Holubově. Při této příležitosti se také uskutečnilo setkání rodáků.

Od rána byla u hasičské zbrojnice vystavena historická hasičská technika včetně naší dvoukolové motorové stříkačky DS-16 od výrobce R.A. SMEKAL SLATIŇANY jejíž slavnostní předání se uskutečnilo 2. 7. 1939 v Třísově.

V 9.00 hodin proběhla exkurze ve firmě GRAFOBAL ARTYPA HOLUBOV. Od 9.00 do 15.30 bylo možné navštívit základní školu, mateřskou školu a prohlédnout si výstavku v hasičské zbrojnici.

Od 12.00 hodin se uskutečnila před hasičskou zbrojnicí ukázka hasičských útoků dětí z Holubova, Třísova a Chlumu. Po jejím skončení předvedli profesionální hasiči z Českého Krumlova zásah a vyproštění zraněného řidiče z havarovaného vozidla a záchranu osob z výškové budovy pomocí slaňování.

V 16.00 hodin byl v obecním sále slavnostně vysvěcen hasičský prapor, poté byli oceněni vybraní členové jednotlivých SDH. Po skončení oficální části pokračovala volná zábava, k poslechu a tanci hráli Kameňáci.

František Tvaroh, 29. 06. 2008 | Prečtení: 2040 | Rubrika: Ostatní

VCČK 2015 - Holubov - 13