Okresní soutěž Kaplice 26.5.2019

Mužské družstvo se vydalo do boje o účast v krajském kole. Okresní kolo soutěže se konalo v Kaplici na školním hřišti.

Navzdory tomu, že mužstvo na okrskové soutěži, která se konala 12.5. na domácí půdě, skončilo na třetím místě, se zúčastnilo okresní soutěže v Kaplici. První ani druhý tým neměly o účast zájem.

Letošní okresní soutěže se, stejně jako loni, účastnila pouze tři mužská a tři ženská družstva. Je velmi smutné, že družstva o disciplíny požárního sportu ztrácejí zájem.

První na kluky čekala disciplína štafeta 4×100 m. Jen díky posile z Přísečné bylo možné nasadit do závodu dvě štafety. Až na drobný zádrhel Honzy Fučíka při překonávání překážky s oknem proběhlo všechno relativně hladce. Posila z Přísečné – Martin Musil – zvládla bariéru na druhém úseku hladce. Třetí úsek s kladinou a hadicemi prolétl Fanda Foltin a to hlavně díky rychle zapojenému rozdělovači. Čtvrtý úsek, kde se přenáší hasicí přístroj zase sprintem zdolal Pavel Mařík. V cíli na časomíře svítil údaj 65,59 s Nakonec to byla štafeta vítězná o 1,01 s před družstvem Omlenic. Druhá štafeta ve složení Pavel Vaněk, Honza Šustr, Míra Stropek a Vojta Fučík se dopustila více chyb a dosáhla času 72,33 s.

Po štafetách se překážky přesunuly na dráhu běhu na 100 m. Z našeho družstva se boje do pustili Míra Stropek, Fanda Foltin, Honza Fučík, Martin Musil. Zkušenost velí, běžet první pokus spíše opatrněji a riskovat ve druhém. Honza se toho držel asi až moc a ztratil spoustu času na rozdělovači, nakonec ale zapisoval právě čas prvního pokusu 20,74 s, což stačilo na čtvrté místo. Další tři se do toho opřeli hned na první pokus a měli našlápnuto na velmi rychlý čas, ale opět rozdělovač až na druhý pokus. Nezbylo než se pokusit o nápravu druhým pokusem. Martinovi se reparát povedl. I když čas nebyl nijak oslnivý, 20,11 s stačilo na třetí místo v hodnocení jednotlivců. Mírovi se bohužel nedařilo, neudržel rovnováhu na kladině a po seskoku v její polovině pokus vzdal. Jak se říká to nejlepší nakonec. Fanda opět na dráhu vletěl jako blesk, a ač se dá spousta maličkostí vylepšit, časem 19,40 s ovládl soutěž jednotlivců. Do týmového hodnocení se sčítaly tři nejlepší časy. Součet 60,24 s vedl k vítězství ve stovkách.

Den uzavřela disciplína požární útok. Mužstvo nejprve shlédlo snažení dvou konkurentů a pak si, nutno podotknout, s dávkou štěstí došlo pro vítězství v útoku.

Už na okresních kolech se útok běží na jednotnou stříkačku FOX III, která však není mezi závodníky příliš oblíbená a vždy s ní zápasí, protože se prostorově velmi liší od klasických PS12. Trojice u kádě ve složení Míra Troup, Vojta Fučík a Pavel Vaněk zápasila se spojením savic a stříkačka chvíli přisávala vzduch. Pomalé plnění vedení stačilo na čas 30,06 s. První místo v útoku jen podtrhlo předchozí výkony a znamená vítězství v okresním kole.

Krajské kolo kluky čeká 15.6.2019 v Táboře.

Jan Fučík, 29. 05. 2019 | Prečtení: 305 | Rubrika: Výsledky - muži

JČHL 2011 - Lišov - 4