JČHL Srubec 1. kolo 25.5.2019

Začalo to zvolna stovkou ve Zlivi, následovala okrsková soutěž. Plné soutěžní vytížení však odstartoval teprve poslední květnový víkend.

Letos podruhé začala soutěže odpočítávat Jihočeská hasičská liga právě ve Srubci. Dráha se tam vyznačuje svou typickou svažitostí, a tak to závodníkům z kopce pěkně sviští. Ono se ale řekne, jak je to jednoduché, běžet z kopce dolů. Jenže co se dá na kopci do pohybu, je třeba také pod kopcem zastavit. Ne každému se povedlo zastavit před čarou stříkání a rozhodčí tak některá snažení odměňovali červeným praporkem.

Třísovská sedma musela před soutěží malinko improvizovat. Stálý pravý proudař Adam Petráš léčí natažený stehenní sval. Naštěstí kluků je dohromady osm, takže s náhradou nebyl problém.

Motivace byla po pěkném závěru loňské sezony velká. Naděje na navázání však padly už na základně. Míra Stropek na levém proudu nespojil na základně spojku a celý rozběh vpřed zastavil. Možná by se ještě dalo leccos dohnat, i když by čas nebyl nijak úžasný, ale pomyslnou korunu tomu nasadil Pavel Vaněk na stroji, když byl s přidáváním plynu netrpělivý. Hadice plné vody se natahují těžko, takže nakonec je z toho jen čestně dokončený útok a konečné 22. místo.

Jan Fučík, 05. 06. 2019 | Prečtení: 167 | Rubrika: Výsledky - muži

MDD 2014 - 13