JČHL Budilov, 2. kolo 1.6.2019

Letošní rok je pro Jihočeskou hasičskou ligu významným milníkem. Minulý týden započal její 20. ročník. V souvislosti s tím byla druhá letošní soutěž pojmenována Jih proti západu.

Pod zmíněným názvem se skrývá klasická soutěž na sklopné terče. Pointa spočívala v tom, aby týmy z Jihočeské ligy změřili síly s těmi ze Západočeské ligy.

Naši kluci měli po minulém týdnu co napravovat. I v Budilově se museli obejít bez Adama, který stále okupuje pomyslnou marodku. Sloučením dvou lig na jedné soutěži se také logicky zdvojnásobil počet startujících družstev. Mužstvo tak mělo spoustu času sledovat, jak s měkkým terénem zápasí soupeři.

Útok se od začátku vyvíjel na pohled velmi pěkně. Vzadu vše klaplo na jedničku, vedení také natažené krásně, proudaři na svých místech. A právě tady se to všechno pokazilo. Zastupující pravý proudař Honza Fučík sice k čáře stříkání doběhl o něco dříve než vlevo Míra Stropek, ale o to déle zdolával svůj terč. Zatímco levá sklopka padla v čase 18,91 s, vpravo jsme si museli počkat až do času 21,89 s. Tentokrát si tu smůlu předali proudaři mezi sebou. V celkovém pořadí obou lig to stačilo až na 29. místo, v hodnocení JČHL na místo 15.

Další víkend se odehraje v našem revíru, v sobotu v Holubově a v neděli pak na domácí půdě.

Jan Fučík, 06. 06. 2019 | Prečtení: 108 | Rubrika: Výsledky - muži

Chata Frymburk 2011 - 15
Vícedenní prázdninový pobyt malých hasičů