JČHL 3. a 4. kolo

Po sklopkovém úvodu sezony přišel na řadu nástřikový víkend. Mužstvo si na nástřiky docela věřilo, obyčejně na ně sbíralo body. Bohužel výjimka potvrzuje pravidlo, a tak by kluci na tento víkend raději zapomněli. Tím spíš, že se závodilo v domácím prostředí.

V letošní sezoně je Holubov jedinou soutěží s asfaltovým povrchem. Letos naštěstí podmínky pro závodění neovlivnil déšť jako loni. Hadice po asfaltu, na kterém stojí kaluže vody, vůbec neklouzají.

Doslova divočina na základně napověděla, že se chystá katastrofa. Stroj obsluhující Pavel Vaněk nejprve spojoval „B“ spojku až na druhý pokus. Aby toho nebylo málo, tak pravý proudař Honza Fučík, také spojil svou „C“ spojku až na druhý pokus. O to víc musel zabrat v běhu. K čáře stříkání nakonec doběhl sám. Míra Stropek při napojování proudnice ztratil spojku a vznikl uzel, který se kluci ani nepokusili rozmotávat a pokus vzdali.

Jak by bylo krásné se před domácím publikem ukázat v tom nejlepším světle. Ani letos tomu nebylo přáno.

Konečný nezdar započal opět na základně. Levý proudař Míra Stropek dokonale zopakoval svou chybu ze Srubce. Opět si zbořil své precizně připravené spojky a kotouč hadice. Rozsypaný kotouč už sebrat nedokázal, ale popadl proudnici a spojku a běžel, jak mu jen síly stačily. Ztrátu doběhl, ale za úrovní rozdělovače se ukázal rozsypaný kotouč levé hadice. Ta se zamotala do hadice pravé. Pak už své dílo dokonala voda, která naplnila vzniklý uzel a vytrhla Honzovi napravo proudnici z rukou. Útok se nakonec dokončit podařilo, ovšem s časem nad hranicí třiceti sekund.

Jan Fučík, 16. 06. 2019 | Prečtení: 144 | Rubrika: Výsledky - muži

ŠHL 2012 - Stachy - 1